Otevíráme prodejnu

přečteno 523×
otevíráme sezónu jablkem James Grieve

Vážení zákazníci,

s radostí vám mohu oznámit, že první odrůda jablek dozrála a nic tedy nebrání znovu otevření naší prodejny v areálu firmy ve Velkých Dvorcích.

Prodej bude zahájen ve čtvrtek 25.8.2022 v obvyklou prodejní dobu:
PO - PÁ: 8:00 - 11:30 a 12:00 - 15:00. Sobotní prodej bude probíhat pravděpodobně od měsíce října, budeme vás včas informovat. Zahájíme tedy sezónu již zmíněnou odrůdou "James Grieve". Odrůda původem ze Skotska, chuť je sladká a navinule nakyslá, aromatická, velice příjemná. Konzistence dužniny je jemná a křupavá. Jablko doporučujeme skladovat v domácích podmínkách po dobou maximálně 14 dnů.

Následovat budou v řádech týdnů další odrůdy "McIntosh", "Spartan", "Šampion" ..... Dále máme momentálně v sortimentu jablečný mošt, med, limonády, cider a medovinu. Časté dotazy jsou, zda i letos budeme prodávat brambory: Ano, odhadem 15.9. bude k dispozici odrůda "Anuška", později pak červená odrůda "Red Anna". Opět Vás budeme informovat o zahájení prodeje.

Ceny: Oproti sezoně 2021-2022 jsme jablka zdražili v průměru o 2,- Kč/kg. Rozhodně nechceme kopírovat výši inflace. Takže nejvyšší kvalitativní třída bude stát méně než 30,- Kč/kg.

Ceník jablek a produktů najdete v Prodejně

 

Děkuji za vaši přízeň

Kaufner Martin
vedoucí firmy
Kolowratovy sady s.r.o.