Sdílíme s vámi náš ovocný svět

Džem z lesních borůvek

Napsal Aja
přečteno 188×
sklenička borůvkového džemu

Sezóna sběru lesních borůvek právě vrcholí, takže je správný čas zavařit si borůvky do džemu. Dnes vám ukážu jednoduchý a rychlý recept, jak si udělat domácí borůvkový džem. A to takový, který dlouho vydrží, má jemnou texturu a je božsky lahodný. V receptu použiji snížené množství cukru.

Celý recept

4 tipy pro třešňovou bublaninu

přečteno 467×
recept na třešňovou bublaninu

Jaká je nejlepší bublanina? Přece ta s třešněmi z našich sadů. Chcete vědět jak na to? Zvládne to opravdu každý. Zde najdete pár tipů, čeho se při pečení vyvarovat, a co naopak nezapomenout, aby vám doma vznikla nadýchaná a vláčná bublanina. Navíc pokud neradi odpeckováváte třešně ručně, máme pro vás užitečnou radu.

Celý recept

Řízená degustace cideru

přečteno 404×
degustace ciderů

V následujícím článku vám řekneme, co můžete očekávat jako přihlášený degustátor při degustaci cideru. My už jsme se zúčastnili v roce 2020 a 2022 v rámci udělovaného ocenění World Cider Seal na mezinárodním pivním festivalu v Českých Budějovicích. V minulosti jsme také jako výrobci měli příležitost degustovat cider na soutěži SISGA v Asturii, která je považována za kolébku španělské sidry. O chuti asturské sidry se určitě ještě rozepíšeme jindy.

Více o degustaci