Sdílíme s vámi náš ovocný svět

Domácí hrušková povidla

Napsal Veronika
přečteno 135×
domácí hrušková povidla ve sklenici

Není nad to, udělat si z uskladněných hrušek domácí povidla. Přípravou povidel krásně provoníte svůj domov, a navíc jsou tak dobrá, že se po nich bez pochyby zapráší. Přidat je můžete například do jogurtu, ovesné kaše nebo do buchet.

Přečíst recept

Džem z lesních borůvek

Napsal Andrea
přečteno 388×
sklenička borůvkového džemu

Sezóna sběru lesních borůvek právě vrcholí, takže je správný čas zavařit si borůvky do džemu. Dnes vám ukážu jednoduchý a rychlý recept, jak si udělat domácí borůvkový džem. A to takový, který dlouho vydrží, má jemnou texturu a je božsky lahodný. V receptu použiji snížené množství cukru.

Přečíst recept

4 tipy pro třešňovou bublaninu

Napsal Andrea
přečteno 591×
recept na třešňovou bublaninu

Jaká je nejlepší bublanina? Přece bublanina s třešněmi přímo ze sadu. Chcete vědět jak na to? Zvládne to opravdu každý. Zde najdete celý recept a pár tipů, čeho se při pečení vyvarovat, a co naopak nezapomenout, aby vám doma vznikla nadýchaná a vláčná třešňová bublanina. Navíc pokud neradi odpeckováváte třešně ručně, máme pro vás užitečnou radu.

Přečíst recept

Řízená degustace cideru

Napsal Admin
přečteno 504×
degustace ciderů

V následujícím článku vám řekneme, co můžete očekávat jako přihlášený degustátor při degustaci cideru. My už jsme se zúčastnili v roce 2020 a 2022 v rámci udělovaného ocenění World Cider Seal na mezinárodním pivním festivalu v Českých Budějovicích. V minulosti jsme také jako výrobci měli příležitost degustovat cider na soutěži SISGA v Asturii, která je považována za kolébku španělské sidry. O chuti asturské sidry se určitě ještě rozepíšeme jindy.

Více o degustaci