Prodej brambor

přečteno 2390×
pytle plné brambor Anuschka

Vážení zákazníci,

Od pondělí 28.11. jsou nově v prodeji brambory odrůdy Anuschka od českého obchodního partnera. Brambory jsou baleny v 10 kg pytlích.

Naše prodejna je otevřena v obvyklou prodejní dobu, tedy po - pá 8:00 - 11:30 a 12:00 - 15:00, so 8:00 - 13:00

Cena:
  • Brambory Anuschka ...... 17,50 Kč/kg
  • Pytel brambor 10kg .......175,- Kč

Odrůda Anuschka

Anuschka je velmi raná sadbová odrůda brambor vhodná na skladování. Je původem z Rakouska. Na poli dozrává za zhruba 60 až 100 dnů. 

Jedná se o velmi vyhledávanou jakostní odrůdu, varný typ A (někdy označovaná jako AB). Vyznačuje se velkými hlízami, sytě žlutou barvou dužiny, vynikající chutí a pevnou konzistencí. Díky nízkému obsahu sacharidů je vhodná pro lidi s cukrovkou. V kuchyni má velmi univerzální využití, protože se nerozvařuje.

Využití v kuchyni
  • na vaření a pečení
  • do salátů
  • pro přípravu kaší
  • do bramboračky a guláše
  • ke smažení na hranolky a čipsy

Jak na uskladnění brambor

Bramborám na uskladnění svědčí nejprve tzv. vydýchání a poté uskladnění v bedýnkách nebo i hromadách. Sklep by měl být tmavý s teplotou kolem 5 - 10°C a vhlkostí kolem 50%.

Pokud si lámete hlavu s tím, která odrůda brambor je nejvhodnější na dlouhé uskladnění, řiďte se i typem odrůdy. Zpravidla velmi rané a rané brambory mají kratší dobu vegetačního klidu. Co to znamená? Že vám ve sklepě začnou klíčit jako jedny z prvních, avšak stále mohou být tvrdé a dobré. A potom polopozdní nebo pozdní brambory by měly mít skladovatelnost o něco delší, protože mají delší dobu vegetačního klidu.

Dalším faktorem ovlivňujícím dobu uskladnění je to, kdy byly brambory vyorány. Čím déle, tím pro uskladnění lépe. Kvůli suchému létu a deštivému podzimu jsme začali se sklizní až v polovině října. Běžně se tato odrůda sklízí podstatně dříve. Brambory vám můžou správně uskladněné vydržet téměř celou zimu. 

Jak mít brambory po celou zimu?

Nakupte si do sklepa také několik pytlů pozdních brambor na uskladnění. S jejich konzumací začněte až na konci zimy, až vám dojdou Anuschky. Tím si zajistíte dostatek zásob až do jara.

Zajímá vás celý náš sortiment? Podívejte se, co je na prodejně právě dostupné.